Widok Kowary | TOP 3 – Szlaki turystyczne karkonoszy
15610
post-template-default,single,single-post,postid-15610,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

TOP 3 – Szlaki turystyczne karkonoszy

Pobyt w naszych apartamentach to nie tylko ciekawe, luksusowe wnętrza, najlepsza obsługa czy wypoczynek bierny. To co najlepsze w naszym wyjątkowym kompleksie to jego położenie wokół najciekawszych tras turystycznych Karkonoszy i nie tylko.

Planując pobyt w naszej okolicy warto zwrócić uwagę na mnogość szlaków, miejsc i atrakcji związanych bezpośrednio z regionem. Dzięki temu wypoczniecie Państwo nie tylko pod względem fizycznym, ale także psychicznym, ponieważ kontakt z naturą działa na nasze samopoczucie lepiej niż najdłuższe wylegiwanie się w najwygodniejszym łóżku. Przejdźmy teraz do tego co najistotniejsze, czyli do naszych najciekawszych i wartych uwagi tras i szlaków turystycznych.

Jednym z najsłynniejszych miejsc w Karkonoszach jest oczywiście ich najwyższy szczyt, czyli Śnieżka. Od naszego obiektu do Karpacza jest zaledwie 10 minut drogi, a stamtąd można już sięgać po piękną górę jaką jest Śnieżka. Na tę wyjątkową górę prowadzi wiele szlaków, jednak najciekawszym i najbardziej malowniczym jest szlak niebieski. Droga ta wiedzie od Karpacza Górnego, przez miejsca takie jak Polana Bronka Czecha, Słoneczniki, Pielgrzymy, Mały i Wielki Staw, Samotnię, czy znajdujący się pod samym szczytem Dom Śląski.

Trasa ta jest niezwykle malownicza szczególnie jesienią i latem kiedy to możemy podziwiać w pełnej okazałości dobroci Karkonoszy. Jednak zimą trasa ta nabiera jeszcze większego uroku, a samo zdobycie Śnieżki nabiera głębokiego znaczenia.

Ciekawym miejscem na relaksacyjny spacer, są niedaleko położone Sokole Góry potocznie nazywane Sokolikami. Tym co można w nich podziwiać to ich niesamowite, fantazyjne kształty, a po samym zdobyciu szczytów fenomenalne widoki na pobliskie okolice. Jest to idealne

miejsce na spokojny spacer w samotności, z pociechami lub pupilami.


 

Ostatnim w naszym rankingu najciekawszych i najbliżej położonych atrakcji jest Mała Ostra, która często jest mylona z nieopodal położonym Skalnikiem. Jest to miejsce, które nie powinno się, a wręcz trzeba odwiedzić będąc w naszej malowniczej okolicy. Mówi się, że ten kto na Małej Ostrej nie był i tam nie stał, ten nic nie widział. Z tego malowniczego miejsca

 rozpościerają się widoki, do których daleko innym sudeckim panoramom. Na wschodzie ujrzymy piękną Kotlinę Jeleniogórską oraz góry i pogórze Izerskie. Na zachodzie góry Wałbrzyskie, Kamienne, a dla tych którzy mają sokole oko nawet i Sowie. To jedne z wielu widoków, którymi możemy cieszyć oko podczas pieszych wędrówek.

Po naszej podróży po najciekawszych i wartych uwagi miejscach w Karkonoszach, to właśnie w naszym kompleksie „Apartamenty na Kowarskiej Starówce” można się zrelaksować, wypić gorącą herbatę bądź orzeźwiającą lemoniadę… Położyć się na łóżku w jednym z naszych przytulnych pokoi i z uśmiechem na twarzy wspominać minione przygody i wędrówki.

No Comments

Post A Comment